Пошта, що говорить
Швидкість читання:
Всього:
00:00
Залишилось:
00:00
06/25/2026 - 14:30
Мер міста на Київщині отримав підозру

Міський голова на Київщині отримав підозру у заволодінні землею та розтраті бюджетних коштів на понад 75 млн грн. Про це повідомила прокуратура Київської області в четвер, 25 червня.

"За даними слідства, посадовець організував схему заволодіння землями водного фонду через підставних осіб. Спочатку земельні ділянки оформлювалися у приватну власність, а надалі частину з них легалізували шляхом укладення договорів купівлі-продажу з третіми особами", – йдеться в повідомленні.

Також встановлено, що у 2025 році посадовець повторно заволодів землями водного та лісового фонду шляхом внесення недостовірних відомостей до документації та державних реєстрів. У результаті штучної зміни координат земельні ділянки були фактично перенесені на більш цінні території – до лісового масиву та прибережної захисної смуги річки Стугна.

Крім того, правоохоронці задокументували факти ймовірної розтрати бюджетних коштів під час виконання договору з озеленення території громади вартістю майже 8,5 млн грн.

"До актів виконаних робіт безпідставно внесли понад 1500 годин роботи спеціальної техніки, використання якої не було передбачене ані умовами закупівлі, ані нормативними документами. Попри це міський голова підписав акти приймання виконаних робіт, що стало підставою для перерахування підряднику понад 1,3 млн грн бюджетних коштів", – розповіли в прокуратурі.

При цьому підкреслюється, що загальна вартість земельних активів та бюджетних коштів, які є предметом кримінального провадження, перевищує 75 млн грн.

Прокуратура звернулася до суду з клопотанням про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 75 млн грн, а також про його відсторонення від посади.

Крім того, під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій у службовому кабінеті посадовця зафіксовано розмови, які можуть свідчити про підготовку схем незаконної приватизації земель та одержання неправомірної вигоди під час розподілу бюджетних коштів. У межах кримінального провадження цим фактам нададуть окрему правову оцінку.

Дивіться фото: Мер міста на Київщині отримав підозру

Нагадаємо, у травні затримали мера міста на Одещині. За хабар у 35 тисяч доларів він обіцяв міжнародним підрядникам безперешкодне погодження дозвільної документації на будівництво вітроелектростанції. За даними ЗМІ, йдеться про мера Кілії В'ячеслава Чернявського.

Раніше в Івано-Франківській області суд відсторонив від посади міського голову, якого підозрюють у хабарництві. Він перебуває під вартою. За даними ЗМІ, мова йде про мера міста Галич Олега Кантора. Стверджувалось, що чиновнику після затримання стало так погано, що його забрали до реанімації.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Юридическая поддержка: profitmark.ua
Регистрация торговой марки